chlorella
CHLORELLA

FAQ – často kladené otázky 

Čo je Chlorella?
Chlorella je čistý 100% prírodný produkt. Je to jednobunková sladkovodná zelená riasa, v ktorej nájdeme najvyššie zastúpenie chlorofylu zo všetkých známych rastlín. Táto riasa nie je užívaná iba pre vysoký obsah chlorofylu, ale hlavne preto, že pre človeka predstavuje jeden z najbohatších zdrojov vitamínov, minerálov, bielkovín a ďalších vzácnych látok, takže je často označovaná za najzdravšiu potravinu v histórii a tiež ako potravina budúcnosti. Najstaršie nálezy Chlorelly vo forme fosílií sa datujú od doby pred 3 miliardami rokov, takže táto nepatrná rastlinka je vlastne bytostne spätá s vývojom života na Zemi.


Poskytnú podobné služby človeku akékoľvek riasy alebo iba Chlorella?
V súčasnosti poznáme cez 70.000 rôznych rias, niektoré z nich možno použiť pri výžive, iné sú naopak extrémne jedovaté.
Existujú samozrejme i iné zdraviu prospešné riasy, ako je napríklad Spirulina alebo Duniella, modrozelená riasa, žiadna z nich sa však svojou výživnou hodnotou Chlorelle nevyrovná.

Aké sú hlavné zdravotné prínosy užívania Chlorelly?
Chlorella je po výživovej stránke perfektná prírodná potravina, ktorá telu pokrýva takmer všetky potreby živín, je silnou podporou pre imunitný systém, zbavuje telo nežiadúcich  toxických látok a naviac podporuje správne zažívanie.

Koľko Chlorelly by som mal denne užívať?
Pre dospelého človeka je doporučenou dávkou 3 gramy Chlorelly denne (15 tabliet). Pri užívaní tohto množstva sa signifikantné účinky Chlorelly neprejavia okamžite, Vaše telo však pri užívaní doporučenej dávky dostane také množstvo živín (napr. aminokyseliny, dôležité minerály, vitamíny, uhľovodíky a enzýmy), ktoré potrebuje k svojej správnej činnosti.
Bežne sa môžeme stretnúť s ľuďmi užívajúcimi 5-7 gramov denne. Pri tejto úrovni užívania sú už jasne badateľné pozitívne zmeny v zažívaní, energii a celkovom zdraví. Pri vysokých dávkach okolo 10 gramov denne môže človek prestať jesť mäso a zároveň si byť istý, že prísun proteínu a iných látok získavaných z mäsa je plne nahradený Chlorellou.

V akej dennej dobe je najlepšie Chlorellu užívať?
Môžeme ju jesť prakticky v ktorúkoľvek dennú dobu. Môže byť užívaná naraz alebo v malých dávkach cez deň, to záleží len na Vás.
Najlepšie výsledky sa však dosahujú, ak sú tablety rozdelené do 3 dávok užívaných 20-30 minút pred jedlom. V tomto prípade môže Chlorella najlepšie pomôcť zažívaniu a lepšiemu spracovaniu živín. Najhoršie je naopak jej užívanie pri pití kávy alebo kolových nápojov, pretože kofeín má presne opačné účinky, takže pozitívny vplyv Chlorelly do značnej miery neguje.

Môže prísť k predávkovaniu Chlorellou?
Správne by sme mali uvažovať o Chlorelle ako o plnohodnotnej potravine a nie len ako o potravinovom doplnku. Človek sa jej nikdy nemôže predávkovať, pretože Chlorella podporuje čistiace schopnosti tela a naviac má sama silný detoxikačný účinok.
Z tohto dôvodu je akýkoľvek strach z nahromadenia riasy v organizme a s tým súvisiacim škodlivým pôsobením úplne neopodstatnený.
Existuje však istá "pohodlná" úroveň užívania, ktorá sa u dospelého človeka pohybuje okolo 3-5 gramov denne. Táto hranica však môže byť kedykoľvek bez akýchkoľvek negatívnych následkov prekročená.

Nie je Chlorella len inou formou vitamínov?
Absolútne nie. Chlorella je svojou podstatou plnohodnotné jedlo, na rozdiel od komerčne predávaných vitamínov. Chlorella naviac obsahuje celý rad vitamínov, minerálov a enzýmov naraz, takže zároveň môžete ušetriť za ich kúpu.
Naviac je Chlorella podstatne lepšia ako komerčne vyrábané prípravky v mnohých smeroch, jedným z najdôležitejších je fakt, že všetky využiteľné látky sú v Chlorelle viazané prirodzenou formou priamo na aminokyseliny, takže ich telo môže omnoho lepšie využiť ako umelé prípravky.
Okrem toho, že zásobuje telo celým radom dôležitých látok, koná tak Chlorella v prirodzenom vyrovnanom pomere, ďalej nikdy nehrozí predávkovanie a prípadné negatívne účinky. Toto sú hlavné dôvody, prečo považujeme Chlorellu za omnoho lepšiu ako umelo vyrábané vitamínové prípravky.

Je Chlorella efektívna v boji proti rakovine?
Určite áno. Bolo totiž dokázané, že dokáže stimulovať produkciu interferónu, jednu z prirodzených obrán, ktorou ľudské telo proti rakovine disponuje.
Jedným zo spôsobov, ako bojovať proti rakovine, je stimulovať tvorbu a aktivitu tzv. makrofágov. Chlorella prostredníctvom zvýšenej tvorby interferónu stimuluje aktivitu makrofágov a T-buniek, ďalšej prirodzenej obrany proti rakovine.
Uvedeným spôsobom podporuje Chlorella obranu ľudského tela nielen proti rakovine, ale i proti iným cudzorodým látkam ako sú vírusy, baktérie, chemikálie atď.

Môžu  Chlorellu užívať deti?
Samozrejme. V skutočnosti sa ukazuje, že užívanie čistého prírodného produktu Chlorella podporuje rýchlejší rast dieťaťa spoločne s posilňovaním jeho imunitného systému.
Štúdia u jednovaječných dvojčiat, z ktorých jedno užívalo Chlorellu, ukázala, že dieťa užívajúce riasu rástlo rýchlejšie, bolo tiež zdravšie a menej choré ako druhé dvojča, ktoré Chlorellu neužívalo.

Prečo Vaša Chlorella stojí toľko, koľko stojí?
Koncová cena pre spotrebiteľa je bezkonkurenčne nízka, pretože chceme, aby tento zdravý prírodný produkt bol cenovo prístupný čo najširšej verejnosti a začal sa skutočne používať ako koncentrovaná zelenina. 

Kde sa dá Vaša Chlorella kúpiť?
Projekt CHLORELLA je poctivý a seriózny obchodný systém, ktorý je otvorený viacerým formám distribúcie. Združuje ľudí a firmy, ktorých prioritou je pomáhať zlepšovať zdravie ľudí. Naše produkty môžete nakupovať priamo u partnerov Projektu, v predajniach zdravá výživa, regeneračných centrách, vybraných lekárňach, kozmetických salónoch i ďalších obchodoch po Slovensku alebo aj na dobierku cez E-shop. Ak potrebujete informácie a kontakty, napíšte mail na: bio@chlorella.sk Prípadne telefonujte na: 0905 98 44 20

chlorella
       Kontakt: bio@chlorella.sk   Mobil: 0905 98 44 20                               (c) Copyright by bioštýl s.r.o. 2006 – 2012