Našli sme odpovede na Vaše otázky týkajúce sa chlorelly

Počas fungovania našej stránky a jej rôznych vývojových štádií nám prišlo veľa otázok týkajúcich sa chlorelly, jej užívania, účinkov, výberu a pod. Niektoré z nich sa opakovali a tak sme sa rozhodli vybrať tie, na ktoré sa pýtate najčastejšie, a zodpovedať ich priamo na stránkach.

Akú značku si vybrať?

Na výber dnes máte množstvo možností, ktoré na našom trhu výrobcovia a dovozcovia ponúkajú. Obľúbenou je napríklad značka Green Ways, alebo ADAVNCE nutraceutics. Chlorella od Green Ways je však výrazne drahšia. Výber ponecháme na Vás a na Vašich finančných možnostiach. BIO Chlorella Advance je však kvalitný produkt za výbornú cenu a v pomere cena/kvalita pravdepodobne bezkonkurenčný.

Ako užívať Chlorellu?

Doporučené užívanie Chlorelly sa líši podľa výrobcu. Rôzny výrobcovia majú rôzne gramáže tabliet a tým pádom sa nedá všeobecne povedať koľko tabliet by ste mali za deň zjesť. U produktov ktoré sme vyskúšali nájdete doporučené dávkovanie na jednotlivých produktových stránkach, podľa informácii od výrobcov.

Kde kúpim Chlorellu?

Chlorellu v tabletách je možné kúpiť na mnohých miestach, či už v kamenných predajniach, alebo online. Ak radi nakupujete online z pohodlia svojho domova, pripravili sme pre Vás priame odkazy na produkty, ktoré sme vyskúšali, takže stačí kluknúť na tlačítko Kúpiť pri zvolenom produkte a odkaz Vás zavedie na stránky, kde si môžete produkt bezpečne zakúpiť (každý z produktov sme zakúpili).

Môže mi Chlorella uškodiť?

Nežiadúce účinky, zväčša spojené s príliš veľkou dávkou, sú väčšinou hnačky a nevoľnosť. Počas detoxikácie sa môže dostaviť bolesť hlavy a pod. Nie je to však priamo účinkom riasy, ide skôr o reakciu tela na prebiehajúce zmeny.

O žiadnych vážnejších rizikách užívania nevieme. Samozrejme, môžu sa vyskytnúť ojedinelé prípady, v ktorých môže byť užívanie kontraindikované a preto ak trpíte vážnejšou chorobou, odporúčame sa o užívaní Chlorelly poradiť s vaším lekárom.

Čo je to Chlorella Pyrenoidosa?

Ide o konkrétny druh (kmeň) riasy Chlorella. Tento druh obsahuje oproti Chlorelle vulgaris viac bielkovín a antioxidantov, má významnejšie detoxikačné účinky pre ľudský organizmus a líši sa aj spôsobom pestovania a pôvodom. Chlorella vulgaris je zas ľahšie stráviteľná.

Je Chlorella vhodná na chudnutie?

Napriek tomu, že Chlorella nie je primárne využívaná na podporu chudnutia a jej najvýznamnejšie účinky súvisia s detoxikáciou organizmu, väčšina ľudí ktorí Chlorellu dlhodobo užívali sa zhodujú, že u nich došlo k úbytku hmotnosti. Nejde o závratne chudnutie na počkanie, ale sprievodným príznakom detoxikácie je aj úbytok hmotnosti.

Ktorá Chlorella je najlepšia?

Odpoveď na túto otázku sa zrejme nedozvieme. Každý z výrobcov tvrdí, že práve ten jeho výrobok je najlepší a najkvalitnejší. Je však dobré mať pred započatím užívania aspoň základný prehľad o tom, čo to Chlorella vlastne je a aké vlastnosti má. Dokážete si potom lepšie vybrať.

Asi najdôležitejšia je ako u väčšiny potravín a výživových doplnkov ich kvalita. To znamená, že je potrebné sledovať odkiaľ Chlorella pochádza, akým procesom spracovania prešla, či je v BIO kvalite, alebo nie a v neposlednom rade, či neobsahuje ďalšie pridané látky.

Aké vitamíny obsahuje Chlorella?

Chlorella obsahuje vitamín B1, B2, B6, B12, ďalej vitamín C a vitamín E. Viac informácií o tom čo všetko chlorella obsahuje, nájdete v odbornom článku.

Je Chlorella vhodná pre tehotné ženy?

Názory na užívanie v období tehotenstva sa líšia. Väčšina výrobcov však nedoporučuje užívanie v období tehotenstva a následného dojčenia.