Ďalšie hodnotené produkty

Chlorella Naturport 200 mg/tab., 750 tabliet

4 hodnotenia
Top 2. 89% v teste

Chlorella od značky NaturPort je produktom BIO kvality za rozumnú cenu. Je vyrobený 100% z biomasy chlorelly vulgaris.

  • BIO kvalita
  • praktické balenie
19.00 € 21.00 €
Do obchodu

Tento produkt je od slovenskej značky NaturPort. V tomto prípade ide o kmeň Chlorella vulgaris v BIO kvalite. Chlorella od NaturPort obsahuje 100% biomasy, bez prídavných látok.

Informácie o produkte od výrobcu

Produkt BIO CHLORELLA je prírodný výživový doplnok obsahujúci jednobunkovú zelenú sladkovodnú riasu Chlorella vulgaris, ktorá je bohatým zdrojom mnohých biologicky aktívnych látok. Táto jednobunková riasa rastie v sladkej aj slanej vode a pomerne rýchlo vytvára veľké množstvo biomasy. Viac než polovica biomasy Chlorelly je tvorená kvalitnou bielkovinou, svojim charakterom je podobná živočíšnej bielkovine.

Chlorella vulgaris obsahuje všetkých osem esenciálnych aminokyselín a nenasýtených mastných kyselín, vlákninu, viac ako dvadsať vitamínov, minerály ako vápnik, horčík, zinok, železo, draslík a jód a výnimočná je vďaka nadmerne vysokému množstvu chlorofylu zo všetkých známych rastlín na svete. Vďaka svojmu zloženiu a účinkom je Chlorella vulgaris vyváženým doplnkom stravy, pričom ľudskému organizmu dopĺňa látky, ktorých má telo nedostatok v dôsledku syntetickej produkcie potravín a moderného typu stravovania.

Balenie a forma

Chlorella NaturPort je balená v plastovej uzatvárateľnej dóze, podobne ako väčšina tabletových produktov. Veko je závitové, takže sa nemusíte báť, že sa vám tablety v kabelke alebo taške rozsypú.

Výrobca ponúka jedinú veľkosť balenia – 750 tabliet (200mg), teda 150g chlorelly v jednom balení.

Doporučené dávkovanie

Odporúčané dávkovanie uvedené na obale výrobku je 3 krát denne 5 tabliet. Tablety sa majú užívať po jedle. Túto chlorellu som užívala od začiatku v plnej odporúčanej dávke, keďže som priamo naväzovala na iný produkt a všetko bolo v poriadku.

V prípade, že s chlorellou začínate, odporúčam na úvod znížiť dávku napríklad na 2 krát denne 3 tablety a postupne ju navyšovať, až kým sa nedostanete na odporúčanú. Ušetríte si tým prípadné problémy – telo môže na chlorellu spočiatku reagovať rôzne.

Chuť a rozpustnosť

Chuť je klasická chlorella. Ide o chlorellu vulgaris, takže chuťovo má najbližšie ku chlorelle značky Zelený život, ale samozrejme nechutí úplne identicky.

Tablety sa vo vode nerozpúšťajú, resp. trvá im to príliš dlho – odporúčam teda buď rozhrýzť, alebo prehĺtať celé.

Samozrejme, nezabudnite zapiť dostatočným množstvom vody – ideálne čistej. Rozhodne nezapíjajte mliekom.

Účinky

Podobne ako u iných testovaných produktov, účinky produktu od značky NaturPort nie sú žiadnym spôsobom špecifické a sú zahrnuté na stránke účinky chlorelly.

Pomer cena/kvalita – oplatí sa?

Za 150g balenie som zaplatila 19 eur, čo je v prepočte 12,68 eur za 100g. Čo sa týka kvality, tú je ťažké hodnotiť, keďže to podľa chuti pochopiteľne nejde popisovať. Podľa údajov od výrobcu však ide o kvalitný produkt v BIO kvalite.

Kde sa dá kúpiť?

Chlorellu od značky NaturPort som kúpila v eshope bohatstvo-prirody. Okrem tohto produktu majú v ponuke aj chlorellu iných výrobcov. Zároveň ponúkajú kozmetiku z chlorelly a množstvo iných výrobkov zo segmentu zdravej výživy.

Celkové hodnotenie

Chlorella NaturPort je fajn produkt. Nie je mu veľmi čo vytknúť, chuťovo je to taký priemer - nemá výraznú pachuť, nie je ani príliš horká. Cenovo je to tiež priemer. Na cenu Chlorelly Advance síce nemá, ale stále ide o rozumnú voľbu.

Lucka (6 years ago)

Nechutí mi, inak fajn :)

Alica (5 years ago)

Užívam 3 mesiace. Som spokojná.

martina88 (5 years ago)

prave som si kupila druhe balenie, lebo bola super. predtym som ziadnu neskusala ale s touto bez jedineho naznaku problemu. ani chut nieje taka zla ako som cakala

Lucka (4 years ago)

Na tom eshope už nie je není dostupná. Kde sa dá kúpiť? Celkom sme si na ňu zvykli. :)

Napíšte nám svoje hodnotenie

Máte s produktom Chlorella Naturport skúsenosti? Podeľte sa o ne a pomôžte iným pri výbere.