Ďalšie hodnotené produkty

Chlorella Pura 200 mg/tab., 750 tabliet

5 hodnotení
Top 3. 87% v teste

Produkt českého výrobcu ponúka výbornú kvalitu za trochu vyššiu cenu. Vyrobené zo sladkovodnej riasy Chlorella pyrenoidosa.

 • Vysoká kvalita
 • praktické balenie
 • rýchle doručenie
20.75 € 27.90 €
Do obchodu

Produkt českého výrobcu ponúka výbornú kvalitu za priaznivú cenu. Ide o 100% biomasu zo sladkovodnej riasy Chlorella pyrenoidosa - Neobsahuje konzervačné látky ani žiadne iné prísady.

Čo hovorí o Chlorella Pura výrobca?

Spolu s produktom sa ku mne dostal aj leták od výrobcu. Je v ňom uvedených niekoľko zaujímavých informácií, ktoré sú pre mňa nové, preto som sa rozhodla ich uviesť. Berte to skôr ako parafrázovanie textu od výrobcu, v tomto ohľade nejde o moju vlastnú skúsenosť.

Čo je Chlorella?

Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa, ktorá obsahuje unikátnu substanciu CGF (chlorella rastový faktor) a vďaka nej rastie rýchlo a hojne. Podmienkou jej kvality je však dokonalo čisté prostredie v ktorom sa pestuje a čo najviac slnečného svetla. Preto Chlorella Pura pochádza zo slnečného Taiwanu, kde sú všetky uvedené podmienky splnené- Po zbere je chlorella „dezintegrovaná“, čo je veľmi dôležitý krok k tomu, aby bola riasia kvalitná a pre človeka čo najviac prínosná. Čo to znamená? Bunky riasy sa špeciálne rozdrobia tak, aby bola narušena ich štruktúra a telo vedelo chlorellu stráviť. Potom sa chlorella pod veľkým tlakom, bez akýchkoľvek spojív lisuje to tabliet a vznikne Chlorella Pura. Chlorela Pura obsahuje kompletné bielkoviny, všetky vitamíny skupiny B, vitamín C, vitamín E, minerály (zinok a železo), esenciálne mastné kyseliny, bielkoviny, nukleové kyseliny, chlorofyl a obrovské spektrum ďalších účinných látok. Obsahuje teda všetky dôležité živiny, ktoré ľudské telo potrebuje.

Kedy užívať Chlorellu?

 • Chcete sa cítiť lepšie

 • Dávate prednosť prírodným účinkom pred „umelými“

 • Chcete detoxikovať telo

 • Chcete posilniť imunitu

 • Ste tehotná alebo kojíte

 • Viete, že nežijete tak zdravo, ako by ste chceli

 • Pijete alkohol alebo fajčíte

 • Máte problémy s trávením

 • Trpíte nadváhou, kožnými a autoimunitnými ochoreniami

 • Jete len vegetariánsku či vegánsku stravu

 • Máte prekyslený organizmus

Balenie a forma

Chlorella Pura je balená v plastovej dóze praktickej veľkosti. Môžete ju teda kľudne nosiť so sebou počas dňa v kabelke, alebo batohu. Ja som si kúpila 150g balenie, ktoré obsahuje 750 tabliet (200mg). Okrem neho je k dispozícii aj väčšie, 500g balenie s 2500 tabletami (https://www.bohatstvo-prirody.sk/chlorella-tabs-doza-500g-2500-tabliet/), alebo ak chcete tento produkt len vyskúšať, výrobca ponúka aj 90g balenie, ktoré obsahuje 450 tabliet zabalených v papierovom vrecku (https://www.bohatstvo-prirody.sk/chlorella-tabs-papierove-vrecusko-90g-450-tabliet/). Najviac sa samozrejme oplatí 500g balenie, ale ak si nie ste istý či je chlorella pre vás to pravé, odporúčam na začiatok skúsiť niektoré z menších balení.

Doporučené dávkovanie

Výrobca na dóze uvádza 3x denne 4 – 6 tabliet. Osobne som u tejto chlorelly začínala na dávke 2x5 tabliet a skončila som pri 3x5 tabliet denne, keďže šlo o jeden z mojích prvých produktov z chlorelly. Dnes by som kľudne užívala aj 3x7 tabliet, pretože po skúsenostiach viem, že s tým moje telo žiadny problém nemá. Je to však individuálne.

Podľa návodu by ste mali začať 1 – 2 tabletami denne a postupným pridávaním sa dostať na doporučenú dávku 3g, čo predstavuje 15 tabliet.

Výrobca doporučuje zelené potraviny vynechať po transplantácii orgánov, pri akútnej pľúcnej embólii, pri akútnom zápale cievného systému, po operácii tráviaceho systému, 3 dni pred a po ožarovaní, pri Crohnovej chorobe v aktívnej fáze a pri užívaní liekov na zrážanlivosť krvi. Pri závažných ochoreniach je potrebné vždy konzultovať užívanie s lekárom.

Chuť a rozpustnosť

Platí to čo u ostatných tabletových produktov. Chuť je úplne identická a nebyť rôznych veľkostí a tvarov tabliet, naozaj by som si netrúfla rozoznať jednotlivé produkty čiste podľa chuti.

Najčastejšie prirovnávam chuť chlorelly k čaju matcha, ale samozrejme, nie je to úplne identická chuť. Mne chlorella celkom chutí, pretože ide o prírodnú chuť. Nie je to nič odporné a rozhodne by som sa toho nebála.

Účinky

Podobne ako u iných testovaných produktov, účinky produktu Chlorella Pura nie sú žiadnym spôsobom špecifické a sú zahrnuté na stránke účinky chlorelly.

Výrobca však okrem iného v letáku uvádza, že chlorella významným dielom prispieva k liečbe, alebo dokonca zvráteniu stavu nasledujúcich ochorení:

Rakovina (všetky typy), obezita, cukrovka, hypoglykémia, artritída, depresie, závažné poruchy a poškodenia pečene, črevné vredy, hemoroidy, prechladnutie, vysoký krvný tlak, infekcie, zápaly kĺbov a tkanív, rôzne degeneratívne ochorenia, alergie, ekzémy, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, astma.

Pomer cena/kvalita – oplatí sa?

Chlorella Pura je jedným z drahších produktov. Za 150g balenie som zaplatila bezmála 20,75 eur, čo je v prepočte 42 centov na 3g (odporúčaná denná dávka), alebo aj 13,83 eur za 100g. Cena je veľmi podobná ako u chlorelly od Green Ways (link).

Kde sa dá kúpiť?

U nás si Chlorellu Pura môžete kúpiť v eshope bohatstvo-prírody.sk, kde som ju kupovala aj ja. Okrem tohto produktu je v ponuke viacero produktov rovnakého výrobcu – či už väčšie/menšie balenie, alebo kozmetika z chlorelly. Produkty s chlorellou nájdete na tomto odkaze (link).

Celkové hodnotenie

Chlorella Pura od značky Chlorella Centrum je ďalší kvalitný produkt z chlorelly v tabletovej forme. Ide o rozšírenú veľkosť balenia 750 tabliet v tradičnej plastovej dóze. Cena je na úrovni Chlorelly od Green Ways, takže osobne ju považujem za vyššiu, ale nie dramaticky vysokú. 

dorka (6 years ago)

Dnes mi dorazila. Vobec neviem co od toho cakat. Dufam ze mi pomoze. Zatial som si stihla dat jednu davku a chuti to zvlastne. Mozno ako listie :) neviem k comu by som to prirovnala. Dost specificka chut ale nic strasneho.

Emília K. (5 years ago)

Som milo prekvapená. Po tom čo som si prečítala rôzne názory na fórach a v rôznych článkoch som trochu ľutovala že som si to vôbec kúpila. Myslela som si že to budú vyhodené peniaze. Po 3 týždni užívania môžem s radosťou povedať že moje obavy sa nenaplnili. Citeľne sa mi zlepšilo trávenie, trochu sa mi zlepšila pokožka na rukách, ktoré som mala dlhodobo suché z čistiacich prostriedkov na riad a mám pocit že aj únavu zvládam lepšie. Hmotnosť išla dole zatiaľ dole asi o kilo a pol, ale to bude hlavne úrpavou stravy a obmedzením jej príjmu počas detoxikácie. Teším sa tak či tak. Za 21€ sa oplatilo.

klaris82 (5 years ago)

Vám sa nedejú také nepríjemné veci s trávením? Ja som ju zatiaľ užila asi 5 krát z toho 2 krát ma prehnalo, ak to mám napísať narovinu. Neviem kde je problém, či u mňa, v dávkovaní alebo v tom produkte. Nemôžem napísať nič pozitívne, pretože zatiaľ nič pozitívne nepociťujem. Poraďte prosím.

Janka (5 years ago)

klaris82 ja som problemy nemala s touto teda ziadne. Brala som poctivo zo 3 balenia a nedam na detox dopustit aj ked cenovo je to relativne draha sranda. Zas ale neoverene veci kupovat nechcem. S travenim by problem byt nemal pokial to s davkou vyrazne neprezenies. Myslim si ze tvoje problemy suvisia s niecim inym nez chlorlelou ale pre istotu by som sa poradila s lekarom

Janka (5 years ago)

Trochu som sa sekla. Ja som mala tuto: https://chlorella.sk/chlorella-zeleny-zivot

Napíšte nám svoje hodnotenie

Máte s produktom Chlorella Pura skúsenosti? Podeľte sa o ne a pomôžte iným pri výbere.