Ďalšie hodnotené produkty

Chlorella Zelený Život 200 mg/tab., 750 tabliet

6 hodnotení
Top 5. 82% v teste

Slovenský produkt zo sušenej, lisovanej chlorelly vulgaris. Trochu drahšia, ale obľúbená voľba v 750 tabletovom balení.

  • vysoká kvalita
  • praktické balenie
  • rýchle doručenie
  • vyššia cena
23.00 € 24.00 €
Do obchodu

Chlorella Zelený život je produkt zo sušenej, lisovanej riasy Chlorella vulgaris. Produkt vyrába slovenská firma BENEVIT, s.r.o. Ide o kvalitný a u nás obľúbený produkt z chlorelly.

Balenie a forma

Chlorella od značky Zelený život je balená, podobne ako väčšina tabletových produktov, v plastovej uzatvárateľnej dóze. Chlorella je v tomto prípade podobne ako u väčšiny produktov, ktoré sme vyskúšali, lisovaná do tabletovej formy a balenie obsahuje 750 tabliet (200mg), takže celá dóza obsahuje 150g chlorelly v tabletách.

Doporučené dávkovanie

Výrobca odporúča brať 3 krát denne 4 – 6 tabliet. Dávku je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody. Tento produkt nie je vhodný pre deti do 5 rokov.

Keď mi chlorella prišla, začala som ju brať opatrne, 2 krát 3 tablety denne, počas prvých troch dní. Ide o Chlorellu vulgaris, s ktorou som nemala skúsenosti, preto som nechcela začínať na plnej dávke. Žiadne komplikácie som však nezaznamenala a už asi behom týždňa som bola na plnej dávke 3 krát 5 tabliet denne (3g chlorelly). Ak s chlorellou začínate, odporúčam vám podobný postup, predídete tým zbytočným problémom. Ja som síce žiadne (so žiadnym s produktov) nezaznamenala, ale na internete som mala možnosť čítať rôzne skúsenosti.

Hlavne netreba zabúdať na poctivý pitný režim a verím, že ani vy nebudete mať žiadny problém.

Chuť a rozpustnosť

Zelený život chutí trochu inak. V porovnaní s chlorellou od GW je chuť trochu ťažšia, akoby o čosi viac koncentrovaná. Tento minimálny rozdiel pripisujem tomu, že ide o iný druh chlorelly.

Inak však platí to čo u ostatných tabletových produktov. Chuť je veľmi podobná a rozdiel je minimálny. Aj tieto tablety majú chuťou najbližšie asi k čaju matcha.

Rozpustnosť nie je ideálna, ale to je pochopiteľné, keďže tablety sú lisované pod vysokým tlakom, aby biomasa držala pokope.

Tablety môžete buď rozhrýzť, alebo prehltnúť celé, ideálne s dostatočným množstvom vody.

Účinky

Podobne ako u iných testovaných produktov, účinky produktu Chlorella Pura nie sú žiadnym spôsobom špecifické a sú zahrnuté na stránke účinky chlorelly.


 

Pomer cena/kvalita – oplatí sa?

Chlorella Zelený život je na moj vkus dosť drahá. 150g balenie stálo 24 eur, čo je v prepočte 48 centov na 3g (odporúčaná denná dávka), alebo aj 16 eur za 100g.

Kde sa dá kúpiť?

U nás si Chlorellu od značky Zelený život môžete kúpiť v eshope bohatstvo-prírody.sk, odkiaľ som ju kupovala aj ja. Okrem tohto produktu majú v ponuke množstvo iných produktov od rôznych výrobcov. Produkty s chlorellou nájdete na tomto odkaze (link).

Celkové hodnotenie

Chlorella Zelený Život je kvalitný a u nás obľúbený produkt. Cena je vyššia, je dokonca drahšia ako chlorella od Green Ways, ale stále sa pohybuje v rozumných medziach, na rozdiel od produktu Chlorella Star, ktorý je niekoľkonásobne drahší.

Monci22 (6 years ago)

Ahojte. Mala som túto od ZŽ a skúšala som aj od GW. GW je akoby silnejšia ale potrápili ma aj hnačky. Je pravda že u tejto som trošku znížila dávku ale všetko v pohode zatiaľ tak dúfam že to tak aj zostane. Zatiaľ spokojná

zabkaaa (6 years ago)

ahoj monci. tiez mam podobnu skusenost s tymi hnackami v prvych dnoch. kdesi som citala ako baby doporucuju zacat s nejakou malou davkou a postupne si davat viac. vraj podla farby stolice spoznas kedy mas dost.

azrael (6 years ago)

Akoze chutovo nic moc ale ma to na mna pozitivny vplyv. Nie som taky unaveny ako som byval a mozem viac cvicit a behat. Len dufam ze mi to vydrzi aj ked ju prestanem brat lebo nechcel by som to jest cely zivot :D

majatrnkova (6 years ago)

Najskôr som mala problém s množstvom ale postupne som si zvykla. Mám za sebou prvý mesiac a hodnotím pozitívne. Ak máte pocit že sa vám nič nechce, stále siahate po sladkom a energia nie a nie prísť, odporúčam vyskúšať. U mňa zabrala, aj keď to nebolo zo dňa na deň. Tá zmena v tele chvíľu trvá.

Anna (6 years ago)

Chlorellu beriem uz dlhu dobu, pretoze sa mi osvedcila. Tato chlorella zeleny zivot je zatial najlepsia - kvalitou aj cenou.

ti_trix (4 years ago)

Funguje asi rovnako, ale táto mi moc nechutí.

Napíšte nám svoje hodnotenie

Máte s produktom Chlorella Zelený Život skúsenosti? Podeľte sa o ne a pomôžte iným pri výbere.